Moc sirtuin w diecie Adel

Serca Hollywoodu i gwiazd popkultury podbiła dieta bogata w sirtuiny, będące białkami enzymatycznymi o zdolnościach wyciszających określone geny m.in. geny starzenia.
Dieta SIRT jest:

Dla tych, którzy nie wiedzą do końca czym jest dieta sirtuinowa, przygotowaliśmy pakiet informacji, przy małym wsparciu Adele, która niejako stała się najlepszą ambasadorką tego modelu żywienia. Zapraszamy do lektury!

Kojarzysz z pewnością Adele wykonującą swój najpopularniejszy utwór „Rolling in the Deep”. Był rok 2010, a krągła wokalistka właśnie podbijała muzyczny box office na całym świecie. Jakże wielkim zaskoczeniem dla fanów było jej najnowsze zdjęcie. Różnica między Adele z 2010 r. a 2020 r. wynosiła prawie 40 kg. Media donoszą, że do dziś piosenkarka straciła w sumie 45 kg. Wygląda przy tym promiennie i zdrowo.

Gdy niedługo potem jej osobista trenerka zabrała głos w mediach, wyjaśniła, że wielka metamorfoza gwiazdy jest zasługą diety SIRT. Wtedy świat oszalał na punkcie nowego modelu żywienia. Również w Polsce pojawiły się pierwsze publikacje na ten temat – zarówno opracowywane przez dietetyków, jak i poradniki osób, które dietę stosują od dawna.

Ok, ale przejdźmy do rzeczy. Czym właściwie są sirtuiny? Już wyjaśniamy. To białka produkowane przez geny, które pełnią funkcję enzymu regulującego procesy starzenia się. Ich aktywacja następuje w momencie odczuwania głodu lub podczas wysiłku fizycznego. Aktywować je można również za sprawą określonych pokarmów, bogatych w polifenole. Co ciekawe, dieta SIRT nie musi być restrykcyjna. Wręcz przeciwnie, nawet jeśli kaloryczność pokarmów jest niższa, nie odbywa się to kosztem wartości odżywczych. Dzięki temu możesz jeść do syta – zdrowe i jak najmniej przetworzone produkty – bez obaw o ich kaloryczność.

Dieta SIRT pobudza metabolizm, a błonnik, który dostarczasz sobie wraz z pokarmem sprawia, że praktycznie nie odczuwasz głodu. Jesteś syty, pełni energii, skóra promienieje a organy wewnętrzne są w doskonałej kondycji.

Najważniejsze jednak jest to, że dieta SIRT zgodna jest z najnowszymi wynikami badań na temat żywienia i zaleceniami dietetyków. Nie wykluczamy z niej ani węglowodanów, ani białka. Chodzi po prostu o to, aby była jak najbardziej roślinna i nieprzetworzona. W ten sposób chronimy organizm przed nowotworami, cukrzycą, chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym czy otyłością.

Sirtuiny nie tylko sprawiają, że mamy mniejszą potrzebę jedzenia, ale również spowalniają syntezę cholesterolu i kwasów tłuszczowych w naszym organizmie. Dodatkowo kontrolują procesy glukoneogenezy i glikolizy, pomagając utrzymać właściwy poziom insuliny we krwi. Wszystkie produkty o podwyższonej ilości polifenoli (kakao, winogrona, borówki, zielone warzywa liściaste, kawa, zielona herbata, orzechy i pełne zboża) pełnią zatem rolę sprzymierzeńców nie tylko szczupłej sylwetki ale również zdrowia naszego DNA.

Rozpoczęcie przygody z dietą SIRT zapewnia spadek masy ciała już po pierwszym tygodniu. Do produktów, które stosuje się w kuchni należą m.in.:
Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja dieta SIRT jest odpowiednio zbilansowana pod względem kaloryczności i wartości odżywczych, a nie chcesz spędzać w kuchni długich godzin, nic prostszego. Odwiedź naszą stronę i zamów posiłki prosto do domu. My zadbamy o resztę!